Основні помилки при створенні сайтів

Сайт є не просто модним атрибутом і обличчям компанії, а ще й потужним інструментом, який може збільшити дохід Вашої компанії. З урахуванням величезного попиту на ІТ-послуги, з'явилася велика кількість веб-студій, серед яких багато новачків, які досить часто допускають безліч помилок при створенні сайтів.

Для Вас фахівці веб-студії «SITEPARK» сформували перелік найбільш поширених помилок при створенні сайту, щоб Ви могли запобігти їх появі.

Отже, ми виділили такі найпоширеніші помилки:

Невірно підібраний дизайнНевірно підібраний дизайн. Найчастіше недосвідчені компанії підходять до процесу розробки не дуже ретельно або в метушні. Як результат - дизайн сайту зменшує якість контенту, або зовсім заважає ознайомленню з ним. Бувають випадки, коли кольорова гамма настільки отруйна і тисне на очі, що клієнт не може пробути на сайті і 30 секунд. Що вже говорити про випадки, коли солідна компанія отримує оформлення веб-ресурсу, як для ігрових порталів (і таке буває дуже часто, адже багато хто працює з шаблонами).

Ігнорування технічного завданняІгнорування технічного завдання. Цим пунктом нехтують, як новачки, так і досить досвідчені компанії, а це  вкрай небезпечно! Крім того, що технічне завдання допомагає істотно скоротити терміни виконання роботи, воно ще й слугуватиме документом, який допоможе Вам слідкувати за процесом виконання робіт по створенню сайту. Як показує досвід, розробка технічного завдання допомагає максимально точно втілити в життя Ваші очікування.

Складна навігація або її відсутністьСкладна навігація або її відсутність. Тут особливо нема чого і пояснювати. Якщо клієнт відчуває себе некомфортно на сайті і не може зрозуміти, як потрапити на потрібний йому розділ, довго він на  такому сайті не затримається.

Неякісні фотографії, ілюстраціїНеякісні фотографії, ілюстрації. Багато компаній залишають такі складові на потім і коли терміни підтискають, все робиться в прискореному режимі. В результаті Ви отримаєте неякісний сайт, який точно не буде вселяти довіру Вашим потенційним клієнтам.

Верстка текстуВерстка тексту. Така проблема досить поширена, а найголовніше, швидко кидається користувачу в очі і починає його дратувати. Погодьтеся, ніхто не захоче читати полотно тексту, яке не має навіть абзаців, або для того, щоб прочитати текст треба використовувати лупу.

Відсутність мобільної версіїВідсутність мобільної версії. В час існування різних гаджетів, які потроху починають виходити на рівень персональних комп'ютерів, не мати мобільної версії сайту просто недопустимо. Якщо користувач зайде на Ваш сайт з мобільного і йому доведеться зробити купу додаткових дій, щоб знайти необхідну інформацію, скоріш за все, він покине Ваш сайт дуже скоро. 

Спробувати зробити сайт самостійноСпробувати зробити сайт самостійно. Створення сайту - це дуже складний процес, в якому задіяно 4-5 кваліфікованих співробітників. Як правило, метод "самостійної розробки" тільки забирає час. У підсумку, Ви все одно прийдете до висновку, що самостійно робити сайт - ідея безрезультатна. Краще не витрачайте своїх сил даремно. Довірте цю роботу спеціалістам.

Як уникнути вище вказаних проблем:

  • завжди читайте відгуки про компанію, ознайомтеся з прикладами виконаних робіт;
  • якщо компанія не складає технічне завдання - це вже привід задуматися про її компетенцію;
  • ставте завдання виходячи з виділеного бюджету;
  • відразу уточнюйте скільки людей буде працювати над проектом, їх повинно бути не менше 4-5, включаючи менеджера проекту;
  • сучасні сайти розробляються з використанням CMS;
  • солідні веб-студії пропонують комплексний підхід, який включає просування і підтримку сайту;
  • і ще одна маленька порада - дивіться не на красиві "липові" картинки в портфоліо робіт, а на дійно робочі сайти веб-студій.

Сподіваємось, що ця стаття  була для Вас корисна і наші поради допоможуть при виборі виконавця, якому Ви зможете довірити розробку Вашого сайту і бути впевненими в результаті. 

Дивіться також

 Верстка макетів веб-сторінок: типи та різниця між ними

 Огляд безкоштовних CMS для сайту

 Інші статті